Sıkça Sorulan Sorular!


Web sitenin güvenli olduğunu nasıl anlarım?

Cevap:
İnternet'te site üstünde güvenli veri trafiği oluşması için sitelerde SSL güvenlik sertifikası olması gerekmektedir. Özellikle para transferi işlemi bulunan e-ticaret sitelerinde kredi kartı güvenliği için mutlaka SSL güvenlik sertifikası gereklidir. Bir sitede, SSL güvenlik sertifikası olup olmadığını yukarıdaki kutucuğa ilgili sitenin adresini yazarak sorgulayabilirsiniz.
SSL güvenlik sertifikasının internet tarayıcılarının hepsiyle uyumlu olması çok önemlidir. En az 256 bit veya daha üst seviyede şifreleme yapabiliyor olması gerekir. İnternet tarayıcınıza bu adresi yazarak bağlandığınızda adres çubuğunda https:// yazısı ve karşılığında bir kilit resmi görmeniz gerekir, eğer https:// yazısı ve kilit resmi yoksa SSL güvenlik sertifikası ile korunmayan bir sitedesiniz demektir.
Çoğu E-ticaret sitesi sitenin altında ayrıca SSL sertifikası olduğunu belirten ikon ve bilgilendirmeler koymaktadır. Fakat bu bilgiler yanıltıcı olabilir. Bundan dolayı yukardaki kutucuğa ilgili site adresini yazarak gerçekten SSL güvenlik sertifikası sağlayıp sağlamadığını teyit edebilirsiniz. Web sitesi herhangi bir bölümünde SSL güvenliği dışına çıkıp sizi güvenli olmayan alanlara yönlendirebilir, Bu yüzden SSL güvenlik sertifikası ile korunduğu söylenen bir sitede işlem yaptığınız sayfada https:// ve kilit resmi olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
SSL güvenlik sertifikaları sizin tarayıcınız ile işlem yaptığınız web sitesi arasında güvenli bir katman oluşturup kredi kartı verilerinizin güven içinde iletilmesini sağlar. SSL veri alışverişi yapan bilgisayarların, herhangi bir kişinin veriye müdahale etmesini önleyerek, sadece veri alışverişi yapan bilgisayar arasında, güvenli bir şekilde verinin aktarılmasını sağlayan bir teknolojidir ve online alışveriş yaptığınız sitenin mutlaka SSL Sertifikalı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. SSL Sertifikalı siteler genellikle HTTPS formundadır. Yani bir sitenin Https ile başlaması onun güvenli olduğunu gösterir.

Cevap:
Web sitesi yaptıracak ve yapacak kişilerin bilmesi gereken birçok web tasarım programı bulunmaktadır. Her web tasarımcısının ve her web programcısının kendine özgü kütüphanesi başka vardır.
İşte bu kütüphanedeki web tasarımcıların en sıklıkla kullandığı web tasarım programları şöyle;
-Ajax
-ASP.NET
-CSS
-PHP
-HTML
-MYSQL

Cevap:
ODSgroup ekibi tarafından mail ya da sms yoluyla müşteriye bilgi verilir.

Cevap:
Web site ödemeleri ve web site tasarım ödemelerini müşteriye vereceğimiz banka hesabına havale ya da EFT yaparak ödeyebilirler.

Cevap:
Web site analizini müşteri isterse ona vereceğimiz bir mail hesap üzerinden takip edebilir.

ODS | Fiyat teklifi ve randevu için talep formumuzu doldurunuz.